Porada eksperta

Jakie drzwi balkonowe wybrać do domu?

Decydując się na projekt domu, większość osób chciałaby, by posiadał on balkon bądź taras. Oczami wyobraźni widzą one pięknie zagospodarowaną przestrzeń, pełną kwiatów i światła, gdzie w ciepłe dni rozkoszować można się kubkiem pysznej kawy. W trakcie remontu okazuje się jednak, że ważną kwestią jest dobór odpowiednich drzwi balkonowych. Na co warto zwrócić uwagę szukając tych najlepszych?

Czym kierować się w trakcie wyboru drzwi balkonowych?

Większość osób wciąż decyduje się na tradycyjne okna balkonowe, które można otworzyć lub uchylić. A może warto byłoby zerwać z tym tradycyjnym wyobrażeniem? Zaawansowana technologia pozwala na różne modyfikacje drzwi balkonowych, dzięki czemu można je otwierać na kilka sposobów. Przykładem mogą być drzwi podnoszono-przesuwne (zwane inaczej HS, HST lub SLIDE) oraz odstawno-przesuwne (PSK). Mogą być one ciekawą opcją w przypadku drzwi wychodzących na taras, zapewniając duży komfort użytkowania.
W parze z ich funkcjonalnością idzie ciekawy design, co również jest ich zaletą. Co ważne, typy tych drzwi balkonowych są szczególnie polecane do niewielkich wnętrz, ponieważ ze względu na sposób otwierania pozwalają one na zaoszczędzenie miejsca wewnątrz pomieszczenia.

W ostatnich latach modne są minimalistyczne wystroje wnętrz, ogromną rolę odgrywają w nich więc duże okna i drzwi balkonowe. Optycznie powiększają one przestrzeń i wprowadzają do wnętrza więcej światła. Bardzo ważna jest więc wymiary drzwi balkonowych, które często zajmują obszar niemal całej ściany. Istotną ich częścią jest oczywiście szyba. Powinna ona dawać szerokie spojrzenie na to, co zewnątrz, a także wpuszczać dużą ilość promieni słonecznych do pokoju. Jednocześnie musi być ona szczelna i ograniczać straty ciepła. Warto mieć na uwadze, że duże przeszklenia lepiej sprawdzą się po południowej stronie domu – pozwolą one na maksymalne wykorzystanie energii słonecznej. Bardzo ważne jest, by zwrócić także na uwagę, czy drzwi balkonowe są bezpieczne w użytkowaniu i czy poradzą sobie w obliczu różnych warunków atmosferycznych. Nie bez znaczenia jest również ich producent. Powinien on posiadać odpowiednie certyfikaty, a także cieszyć się zaufaniem klientów. Tak jest w przypadku naszej firmy OLA.

Drzwi balkonowe od firmy OLA

Inwestując w drzwi balkonowe, warto wybrać te, które są solidne wykonane, funkcjonalne, a jednocześnie nienagannie prezentują się wizualnie. Nasza firma OLA oferuje najróżniejsze drzwi balkonowe, zarówno tradycyjne, jak i podnoszono-przesuwne oraz odstawno-przesuwne, które sprawdzą się idealnie w nowoczesnych pomieszczeniach, optycznie powiększając je, a także zapewniając im duży dostęp światła. System przesuwania drzwi jest elastyczny, działa lekko i sprawnie. Istnieje wybór drzwi ręcznie sterowanych bądź ze wspomaganiem. Drzwi balkonowe dostępne są do wyboru w szerokiej gamie kolorystycznej – każdy znajdzie barwy najlepiej odpowiadające aranżacji domu i pomieszczenia. Oferujemy także wybór w kwestii wysokości progów. Płaskie progi rekomendowane są w przypadku osób poruszających się na wózkach inwalidzkich lub rodzin, w których są małe dzieci – niski próg pozwala na bezpieczne przetransportowanie wózka na balkon lub taras. W przypadku szyby istnieje opcja by zamówić ciepłochronną lub dźwiękochłonną. Nasza oferta jest bardzo elastyczna i może być zmodyfikowana według życzenia klienta.

Szukając odpowiednich drzwi balkonowych, nie ma co się obawiać, by sięgnąć po nowoczesne, ale wiarygodne, bezpiecznie i cieszące się popularnością rozwiązania. Najważniejsze jest jednak to, by dobrać drzwi balkonowe do swoich potrzeb i oczekiwań, dlatego warto dokładnie sobie je ustalić. Dzięki temu proces poszukiwania drzwi balkonowych będzie dużo szybszy i owocniejszy. Szczegóły naszej oferty znaleźć można tutaj: https://www.ola-kaliska.pl/pl/kategoria-produktu/drzwi-tarasowe/.