Blog

AKCJA TERMOMODERNIZACJA

Jak obniżyć rachunki za ogrzewanie?

Wraz ze wzrostem kosztów ogrzewania coraz częściej zastanawiamy się, co zrobić, by obniżyć rachunki, które w przypadku starych budynków jednorodzinnych potrafią stanowić sporą część rodzinnego budżetu. Wymiana starego pieca na kocioł nowej generacji to pierwsza rzecz, która przychodzi do głowy, ale nie każdy wie, że to za mało, gdy ciepło ucieka przez drzwi i okna zamontowane kilkanaście lat temu. Jak wszędzie, tak i w stolarce okiennej i drzwiowej nastąpił przez ostatnie lata niebywały rozwój produktów i zmieniły się normy dotyczące parametrów cieplnych stolarki. Wymiana starych okien na okna PCV z niskim współczynnikiem przenikania ciepła skutecznie poprawi komfort cieplny w każdym domu, bo to okna i drzwi wysokiej jakości zatrzymują ciepło wewnątrz. Ma to tym większe znaczenie, im większa jest powierzchnia przeszkleń zamontowanej stolarki i jaką część okien stanowią duże drzwi tarasowe. Czas zatem na energooszczędne okna. Uruchamiamy akcję „TERMOMODERNIZACJA”.

Termomodernizacja

Termomodernizacja to szereg działań, których celem jest zmniejszenie zapotrzebowania budynku na energię cieplną. Możemy do nich zaliczyć ocieplenie przegród zewnętrznych budynku, modernizację systemu grzewczego i wentylacyjnego oraz wymianę okien i drzwi zewnętrznych. Choć docieplenie ścian budynku i wymiana źródła ciepła na bardziej efektywne i ekologiczne wydają się oczywiste, to wiele osób nie kojarzy termomodernizacji z wymianą stolarki. Tymczasem to właśnie okna i drzwi mogą odpowiadać za nawet 25% strat ciepła.

Program Czyste Powietrze

Nawet jeśli mamy już świadomość, że jakość naszych okien ma wpływ na to, ile ciepła ucieka na zewnątrz, wielu użytkowników starszych domów przeraża myśl o kosztach wymiany stolarki i nawet nie podejmują próby pozyskania oferty. Tymczasem możemy otrzymać spore wsparcie w realizacji takiej inwestycji. Główne formy wsparcia to program „Czyste Powietrze” w swojej nowej odsłonie oraz ulga termomodernizacyjna w podatku dochodowym. W programie „Czyste Powietrze” możemy skorzystać z dofinansowania na kilku poziomach. Przy najbardziej korzystnym wariancie na większość kosztów można uzyskać finansowanie. Dzięki temu zyskujemy podwójnie: obniżając znacznie koszty zakupu nowych okien czy drzwi oraz podnosząc komfort cieplny wnętrz i oszczędzając na kosztach ogrzewania. O warunki finansowania z programu „Czyste Powietrze” można zapytać doradców handlowych w naszym salonie w Starogardzie Gdańskim oraz w biurze obsługi klienta w Kaliskach. Z dofinansowaniem z „Czystego Powietrza” możecie Państwo u nas zakupić okna na profilach PVC klasy A, o wysokiej trwałości i parametrach termicznych.