Systemy aluminiowe

System Aluminiowy - Stolarka i Ślusarka Aluminiowa

Zalety ślusarki aluminiowej doceniają przede wszystkim projektanci i wykonawcy obiektów przemysłowych i użyteczności publicznej.

Istotną rolę odgrywa tu wytrzymałość na działanie czynników mechanicznych, w której ze względu na swą sztywną konstrukcję, stolarka aluminiowa jest liderem. Poza tym jest ona odporna na działanie warunków atmosferycznych i łatwo utrzymać ją w czystości, co ma ogromne znaczenie w pomieszczeniach, gdzie oszklone systemy aluminiowe tworzą duże powierzchnie.

Jakie zalety ma system aluminiowy?

Ślusarka aluminiowa, dzięki profilom, słupom i ryglom o różnych szerokościach, pozwala na dopasowanie rodzaju i wyglądu witryn, boksów kasowych, gablot, szklanych drzwi, okien i fasad do funkcji pomieszczenia. Wąskie elementy stosuje się, gdy powierzchnia szklana ma być jak największa. Pozwalają one uzyskać smukłe i wytrzymałe konstrukcje. Profile szerokie sprawdzają się, gdy istnieje potrzeba zastosowania, grubych, ciężkich szyb. Plastyczność i podatność aluminium na formowanie umożliwia gięcie profili do różnego rodzaju łuków oraz konstrukcji łukowych, co pozwala nadać oknom i drzwiom nietypowe kształty. Dlatego stolarka aluminiowa jest niezastąpiona również w budownictwie mieszkaniowym, przy niekonwencjonalnych rozwiązaniach architektonicznych, gdzie indywidualny charakter tworzą niestandardowe okna, szklane drzwi lub ścianki działowe. System aluminiowy idealnie sprawdza się w konstrukcjach dużych drzwi tarasowych przesuwanych ręcznie lub automatycznie.

Producent stolarki aluminiowej OLA zaprasza do zapoznania się z ofertą wysokiej jakości elementów systemu aluminiowego.