Okna gospodarcze

Okna gospodarcze

Okna gospodarcze to najlepszy wybór dla:

  • budynków gospodarczych,
  • magazynów,
  • budynków inwentarskich (chlewni, stajni, obór, kurników itp.),
  • klatek schodowych,
  • piwnic.

 

Właściwości

W ofercie mamy wysokiej jakości okna gospodarcze do wszelkich magazynów, piwnic, klatek schodowych, budynków gospodarczych, w tym też inwentarskich, takich jak: chlewnie, stajnie, kurniki, obory i inne.

Okna są wygodne w użytkowaniu, a ich prosta konstrukcja umożliwia wyjęcie skrzydła okiennego lub wymianę szyby. Poprzez minimalną wysokość profili uzyskane jest maksymalne doświetlenie pomieszczeń. Poza tym okna z naszej oferty dostępne są też w wersji witryny nieotwieranej lub z trzystopniową regulacją uchyłu, co umożliwia wietrzenie pomieszczeń. Okna są tak wykonane, że nie wymagają dodatkowej konserwacji. Wszystkie są produkowane z profilu pięciokomorowego Veka Perfectline, z wykorzystaniem technologii Schierenbeck. Natomiast okucia okien zrobione są z tworzywa sztucznego, co czyni je odpornymi na agresywne środowisko, zapewniając wieloletnie bezawaryjne działanie.

Stosujemy też szyby zespolone, które są niezwykle szczelne. Jest to hermetyczne zespolenie tafli szklanych, połączonych na obwodzie ramką i masą uszczelniającą. Przestrzeń między taflami wypełniona jest powietrzem lub gazem szlachetnym. W oknach gospodarczych oferujemy przede wszystkim zespolenia ciepłochronne 24 mm, U=1,1, ewentualnie przeciwsłoneczne. Okna gospodarcze mamy dostępne w kolorze białym i brązowym.

Na stronie internetowej zamieszczamy materiały do pobrania, takie jak: instrukcja montażu i konserwacji, kryteria techniczne odbioru szyb oraz warunki gwarancji.

 

Specyfikacja techniczna

Grubość profilu PVC 70 mm
Ilość komór w ramie 5
Współczynnik przenikania ciepła profilu
Uf
1,3 W/m2K
Ilość uszczelek 1
Pakiet szybowy 2-szybowy
4/16/4T
Współczynnik przenikania ciepła szyby
Ug
1,1 W/m2K
Ramka międzyszybowa ALU
SELECT (ukryte zawiasy) —-
Ilość zaczepów antywłamaniowych (skrzydła RU) —-
DFE (blokada obrotu klamki z podnośnikiem skrzydła) —-
MSLOS (stopniowanie uchyłu) 3-stopniowy uchył
ZSS (blokada antyzatrzaskowa) —-
Mikrowentylacja —-
Listwa podparapetowa —-
Typ klamki —-
Izolacyjność akustyczna szyby (standardowej)
Rw
30 dB
Alternatywny design —-

 

Kolorystyka

 

Szyby zespolone

Szyba zespolona to hermetycznie zamknięty układ tafli szklanych oddzielonych od siebie i połączonych na obwodzie ramką dystansową oraz uszczelniony elastyczną masą uszczelniającą.

Budowa 2

Przestrzeń pomiędzy szybami, nazywana komorą, wypełniona jest powietrzem lub gazem szlachetnym.
W komorach można montować szprosy dekoracyjne. Stosując odpowiednie rodzaje komponentów i powłok oraz odpowiednią ilość i szerokość komór między szybami, można dowolnie kształtować cechy jakie będzie miała wybrana szyba zespolona.

Rodzaje szyb zespolonych

  • ciepłochronne
  • dźwiękochłonne
  • przeciwsłoneczne
  • ze szkłem ognioodpornym
  • bezpieczne