Bramy garażowe

Bramy Garażowe Segmentowe – Bramy Garażowe Uchylne

Specyfikacja techniczna

Płat Bramy dwuścienne segmenty o wysokości 500 mm i/lub 610 mm izolowane pianką PUR o gr. 40 mm, z kształtowym zabezpieczeniem przed zakleszczeniem palców, ściany segmentów stalowe ocynkowane i malowane zewnętrznie w kolorze podstawowym zbliżonym do RAL 9010 lub RAL 8014 lub w okleinie dekor, wewnętrznie RAL 9010. Segmenty wewnątrz wzmocnione płaskownikiem stalowym o grubości 1 mm. Profile aluminiowe na dolnym i górnym lakierowane w kolorze zbliżonym do RAL 9010, 8014 lub 8003 lub naturalne aluminium. Płat bramy jest okuwany górnym profilem aluminiowym w przypadku wymiarów pośrednich – niestanowiących całkowitej krotności płata. Wówczas nie ma zastosowania konsola montażowa napędu.
Obsługa ręczna za pomocą pochwytów i/lub linki
Nadproże wymagana minimalna wysokość nadproża – w zależności od typu i modelu bramy
Konstrukcja nośna (okucia) stalowa ocynkowana ogniowo
Wyrównoważenie masy płata za pomocą ocynkowanych sprężyn skrętnych 1 lub 2 szt. na wale umieszczonym za nadprożem
Sprężyny skrętne obliczone na min. 15000 cykli pracy
Zabezpieczenia kształtowe zabezpieczenie segmentów płata przed zakleszczeniem palców;
zabezpieczenie na pękniecie sprężyn linki nośnej prowadzone wewnątrz prowadnic
Uszczelnienie płata dookolne uszczelki gumowe, uszczelnienia międzysegmentowe
Wymiary W wymiarach szerokości i wysokości światła otworu, określonych z dokładnością do 5 mm, model płata SK wykonywany jest w wymiarach w wysokości światła otworu określonych z dokładnością do 5 mm

Kolorystyka

LIZBONA WENECJA ROMA BARCELONA WERONA PARIS
Przetłoczenia od zewnątrz poziome poziome wysokie panel płaski – brak przetłoczeń wysokie kaseton
Deseniowanie od zewnątrz brak słoje drewna słoje drewna brak brak słoje drewna
Kolory podstawowe w przygotowaniu biały, brąz biały biały, antracyt biały biały brąz
Kolory standardowe w przygotowaniu perłowobiały, kość słoniowa, czerwień rubinowa, niebieski, lazurowy, stalowoniebieski, błękit gołębi, zieleń mchu, zieleń jodły, antracyt, szary, jasnoszary, ochra, brąz, kremowa biel
Dekory złoty dąb
orzech
złoty dąb
orzech
mahoń
złoty dąb
orzech
złoty dąb
orzech
winchester
złoty dąb
orzech
dąb rustykalny
złoty dąb
orzech
mahoń
Przetłoczenia od wewnątrz poziome poziome poziome lub brak poziome poziome poziome
Deseniowanie od wewnątrz skórka pomarańczy skórka pomarańczy skórka pomarańczy skórka pomarańczy skórka pomarańczy skórka pomarańczy

 

Brama garażowa jest bardzo ważnym elementem każdego domu posiadającego garaż. Ich zadaniem jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa, przy jednoczesnych zachowaniu walorów estetycznych bramy oraz łatwości jej obsługi. Na rynku dostępne są różne modele bram, jednak obecnie najczęściej wybierane są bramy garażowe segmentowe oraz uchylne. Poniżej pokrótce przedstawiamy każdą z nich.

Bramy segmentowe cieszą się ogromną popularnością wśród posiadaczy domów jednorodzinnych, mimo, że jest to rozwiązanie droższe od bram uchylnych. Najważniejszą cechą bram tego typu jest to, że nie wysuwają się one do przodu, co pozwala na zbudowanie krótszego podjazdu do garażu i zaoszczędzenie miejsca. Bramy segmentowe montowane są od wewnętrznej strony garażu, dzięki czemu cała konstrukcja bramy wygląda estetycznie. Wyróżniają się dobrą izolacją termiczną, dlatego polecane są one do domów energooszczędnych oraz z ogrzewanymi garażami.. Choć zwykle bramy segmentowane otwierane są do góry, to możliwe jest również otwieranie do boku.

Bramy garażowe uchylne nadal są chętnie wybierane przez klientów. Za ich wyborem przemawia z pewnością przystępna cena. Polecane są do garaży nieogrzewanych, ponieważ bramy uchylne niezbyt dobrze izolują ciepło. Decydując się na bramę uchylną, konieczne jest posiadanie przynajmniej 1,5 podjazdu do garażu.
Brama działa w bardzo prosty sposób – skrzydło unosi się na prowadnicach, zachodząc nad samochód, aby następnie schować się pod sufitem garażu. Modele tego typu są bardzo łatwe w montażu. Wykonuje się je zwykle ze stali lub aluminium, ale mogą być wykończone drewnianą okładziną albo PVC.
Zarówno bramy segmentowe, jak i uchylne mogą Państwo wybrać w wariancie mechanicznym i automatycznym. Zanim wybiorą Państwo odpowiedni model, warto zwrócić uwagę na specyfikację obu modeli i w razie potrzeby skontaktować się z naszymi specjalistami, którzy pomogą Państwu dokonać odpowiedniego wyboru.